Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Cuebi Безжична Картонче Светла, Сет од 4

Cuebi Безжична Картонче Светла, Сет од 4

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

4x Cuebi Lights - 4x Micro USB Кабли - 4x USB АА Батерија Пакети - 10x Авто-Обезбедување Затворање Ремени - футрола - Cuebi 1 Година Ограничена Гаранција.Мала : Cuebi Светлина не е поголема од еден пакет на натпревари и тоа изгледа прекрасно на било камера.Мала Тежина : Мерење само 10gr.Лесно : Cuebi Светлина слајдови право во камерата е додаток-чевли, и се поврзува со switcher преку Wi-Fi.Wifi : Cuebi Светлина е 100% IP-базирани и се поврзува преку стандарден Wi Fi мрежата на switcher.Најлесен безжична картонче решение достапна денес!Воведување на Cuebi Светлина, безжичната картонче светлина преку Wi-Fi.Работи со Blackmagic ATEM, Нови-Onda Tri Caster, v Mix, Ролан Smart Извештај, Рос Видео, Panasonic, Streamstar и повеќето емитува системи за контрола.Cuebi Светлината е мал, светлина и одговара на било camera Small : Cuebi Светлина не е поголема од еден пакет на натпревари и тоа изгледа прекрасно на било камера.Светлина : Мерење само 10gr, Cuebi Светлина нема да се ограничи на вашиот движење.Лесно : Cuebi Светлина слајдови право во камерата е додаток-чевли, и се поврзува со switcher преку Wi Fi.Wifi : Cuebi Светлина е 100% IP-базирани и се поврзува преку стандарден Wi Fi мрежата на switcher.Компатибилност : Blackmagic ATEM, New Tek Tri Caster, Ролан Smart Извештај, v Mix, Рос Видео, Panasonic, Поток-ѕвезда и било емитува систем за поддршка на TSL ОМД v3.1 или v5.0 протокол.Прифатлива : Cuebi е најмногу компактен и достапен безжичен картонче систем на пазарот денес.Иднината Доказ : Firmware-updateable, така се повеќе и повеќе switchers и системи, ќе бидат поддржани, и да остане поддржани.Надворешни Предизвикувајќи : Поврзување на мали LED да се вклопи во внатрешноста на камерата око на парче или да предизвика пронаоѓач на изглед е изградена-во извештај светлина.Самостојно : Од Cuebi Светлата работат заедно и да се зборува директно до switcher, не постои посебна базна станица.

Спецификација

Избор на клиент