Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Kokiya USB Кондензаторот Микрофон PC Игри Микрофон w/Шок Планината Филтер Режа Рака за Полнење за Аудио Студио за Снимање Игра - Сина BM800

Kokiya USB Кондензаторот Микрофон PC Игри Микрофон w/Шок Планината Филтер Режа Рака за Полнење за Аудио Студио за Снимање

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

- Микрофонот правец на екранот филтер маска shield може да се осигура дека вашите песни се коишто се слушаат и лесно да се разбере.5 приклучок за слушалки излезна Големина(Dxšxv) : Прибл.8 inch Package Вклучува : 1x USB Кондензаторот Microphone1x Метал Shockproof Mount1x Режа Рака Stand1x Filter1x Microphone1x USB Кабел 2.Може да се монтира на announcers табела.

Спецификација

- Name:
USB Computer Microphone
- Processing method:
digital processing
- Sampling frequency:
96KHZ/24bit
- Response frequency:
20HZ--20KHZ
- Sensitivity:
-52dB
- Amplification factor:
40dB
- Signal to noise ratio:
85dB
- Output impedance:
32OHM
- Input and output interface:
D-USB interface, JACK3.5 headphone output
- Size(LxWxH):
Approx.45mm x 160mm x 21mm/1.8 x 6.3 x 0.8 inch
Package Includes:
1x USB Condenser Microphone :
1x Metal Shockproof Mount :
1x Scissor Arm Stand :
1x Filter :
1x Microphone :
1x USB Cable 2.5m :
1x Manual :

Избор на клиент