Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
mumisuto Коњ Нога Стража,2 ПАРЧИЊА Бел Коњ Скокање Нога Подигнете Заштита Поддршка Заврши Guard Професионални Equestrian Equipme (10.08x4.65inch)

mumisuto Коњ Нога Стража,2 ПАРЧИЊА Бел Коњ Скокање Нога Подигнете Заштита Поддршка Заврши Guard Професионални Equestrian

DEN 613.68
 

Достапно за нарачка
Залиха

Неговиот дизајн е многу удобен, па вие не треба да губат време да се борат со нив пред или по планирање или обуки. Висок квалитет на коњ нога гарда, се приспособат на стегање на ногата стража, внатрешниот слој е neoprene материјал. Погоден за equestrian перформанси конкуренција и обука. Згусне еластична внатрешна перница, подобра заштита за коњи и нозете. 【Лесно Да се Носат】Коњ заштита hoof чизми се лесно да се стави пред тренинг и полетување по завршувањето на обуката.【Професионален Дизајн】Јавањето чизми се наменети за изведби и професионални јавањето.Тоа може да се избегне влијанието и ногата повреди, и на ѕидот може да се избегне триење и болка. Тоа може да се заштити коњ нозе од повреди или ќе го намали степенот на повреда за време на скокање пречки. 【Исклучителна Изработка】Коњ тетива чизми се добро изработени и наменети за секојдневна употреба, која може да се обезбеди дека тие нема да се лизга или пак кога се движат брзо, направи вашиот коњ посигурни во секој чекор во и надвор од теренот.Функција : 1.65inch Пакет Листата : Пакет Листа 1 : 2 x Коњ Пред Нога Guard или Пакет Листа 2 : 2 x Коњ Задна Нога Гарда. 【Удобност】Удобно и светлина, дозволувајќи им на вашите коњи да се движат неограничен, со флексибилни и неограничен дизајн, вашата коњи лесно може да се изврши висок-брзина активности, како што се equestrian пречка трки и џемпери. Кука и јамка сврзувачки елементи, силна слатка и не брус, прилагодливи нога стегање.Неговите анатомски облик одговара на вашиот коњ е нозете да се обезбеди поддршка во галоп, dressage обука или како мулти-цел отворено да го подигнете. 【Се избегне Повреда】Овие професионално избрани коњ тетива чизми може да се заштити вашиот коњ е тетивите и лигаментите од повреда при скокање и перформанси.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Коњ Нога Guard Материјал : СТП + Neoprene Боја : Бела Количина : 2 PCSOptional Тип : Пред Нога Guard(Долго), Задна Нога Guard(Краток) Големина : Прибл.

Спецификација

Избор на клиент