Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Derma E Psorzema Крем 4.0 унци, 113 грама. Пакет од 4.

Derma E Psorzema Крем 4.0 унци, 113 грама. Пакет од 4.

DEN 1464.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Derma E Psorzema Крем 4.Стави туш капа за да се заштити вашиот листови и облека, и да ја напушти крем за преку ноќ.Ова длабоко навлажнувачки крем безбедно и ефикасно ја ублажува лушпеста, ронлив и јадеж сува кожа поврзани со Псоријаза и Егзема.Тоа продира длабоко да помогне да се намали црвенилото и поттикнување на здрава кожа.Постојат многу видови на кожата услови, и она што работи за еден поединец може да не работат за други.Ние препорачуваме да работат со природни здравствена заштита лекар да помогне во решавањето на оваа состојба.Ова може да се користи толку често колку што е потребно.0 унци, 113 грама.За употреба на скалпот, во вечерните часови, ќе се применуваат до погодените области користејќи памук брис.Состојки : Прочистена Вода, Caprylic/Capric Триглицериди (Зеленчук Изведен), Глицерин (Зеленчук Изведен), Cetyl Алкохол (Растенијата Добиени), Стеаринска Киселина (Зеленчук Изведен), Глицерил Стеарат (Од Растително Изведен), Peg-100 Стеарат, Arctium Lappa (Чичок) Корен Екстракт, Chamomilla Recutita (Matricaria) Екстракт Од Цвет, Zanthoxylum Zanthoxyloides (Fagara) Кората Екстракт, Arctostaphylos Uva Ursi (Bearberry) Leaf Екстракт, Melia Azadirachta (Neem) Leaf Екстракт, Coptis Chinensis (Кинески Златна Нишка) Корен Екстракт, Berberis Aquifolium (Barberry) Екстракт, Алантоин, Retinyl Palmitate (Витамин А), Tocopheryl Ацетат (Витамин Е), Органски Simmondsia Chinensis (Јојоба) Семе На Нафта, Polysorbate 20, Dimethicone, Калиум Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.Во утринските часови, се мијат и состојбата на косата како и обично.

Спецификација

Избор на клиент