Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
ESEE 3HM (се Справи со Изменетиот) Фиксна Сечилото на Нож, Обвивка

ESEE 3HM (се Справи со Изменетиот) Фиксна Сечилото на Нож, Обвивка

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Вкупна Должина : 8.13", Сечење На Работ Должина : 3.38".Вкупната Должина на Ножот : 3.63", Максимална Дебелина : .125". 1095 Јаглероден Челик, 55 – 57 РК, Тежина : 5.6 Унци (Нож Само).Крај : Прав Обложени, Рачки : Платно Micarta.Обвивка : Црна Kydex, Направени во U. S. A. ESEE-3 HM фиксна сечилото на нож карактеристики црна заврши 1095 челик сечилото со обичен сечење на работ, платно Micarta скали и традиционален се справи со дизајн со мазна заоблени pommel.Оваа ESEE модел вклучува кожна обвивка или kydex обвивка.Нега/Одржување : ESEE јаглерод челични ножеви се направени од 1095 Висока Јаглерод. 1095 Висока Јаглерод е на врвот избор за професионални прибор за јадење наменета за тешко употреба, тоа ќе рѓа и дамка ако не се соодветно згрижени – особено на сечење на работ и околу ласерско гравирање.Тоа е корисници одговорност за одржување на ножеви правилно подмачкано и чисти.Ние препорачуваме користење на сува филм ' рѓа инхибитор како што TUF-ПЛАНИРАМ или TUF-КРПА.Црна прав обложени со Црна Кожа Обвивка.Црна прав обложени со Кафеава Кожа.Црна прав обложени со Kydex Обвивка.

Спецификација

Избор на клиент