Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Asus Премиер Z370-СТР II GA1151 (Intel 9-та Генерација) DDR4 HDMI DVI М. 2 Z370 II ATX Плоча со Gigabit LAN и USB 3.1

Asus Премиер Z370-СТР II GA1151 (Intel 9-та Генерација) DDR4 HDMI DVI М. 2 Z370 II ATX Плоча со Gigabit LAN и USB 3.1

DEN 4776.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Компатибилен со Intel 8 & 9-та Генерација на Core процесори, да се зголеми поврзаност и брзината со Двојна М. 2, USB 3.1 Gen1 и Intel Optane Меморија компатибилност. 5x Заштита III Хардвер-ниво на заштита со безбедно Слот Јадро, Апатичен и overvoltage заштита обезбеди компонента долговечност и сигурност.Патент-очекување Безбедно Слот Core зајакнува PCIe Слотови спречување на штетата предизвикана од тешка категорија GPUs.Оперативен систем : Windows 10 64-битна.Фан Xpert 4 Core со AIO пумпа насловот обезбедува напредни фан контрола за динамичен систем за ладење. 8-Channel HD игри аудио кој Realtek ALC887 high definition Аудио КОДЕК.Подготвени за Приклучок 1151 за 9 / 8 Генерација Intel Core, Pentium Злато и Celeron процесори.Зголемена моќ решение : Премиум компоненти се обезбеди подобра моќ ефикасност.ASUS Opti Mem : Внимателни рутирање на траги и vias да се зачува сигнал интегритет за подобрување на меморијата overclocking. 5 X Заштита III : Повеќе хардверски заштитни мерки за сите-коло заштита.Фан Xpert 4 Основни : Флексибилни контроли за крајна ладење и спокојство.Ultrafast конективност : Dual мајчин М 2 и NVMe PCIe РАЦИЈА поддршка за молња-брзо складирање брзини.Intel Optane меморија подготвени : најновиот high-speed складирање технологија.Компатибилен со 8-мо и 9-та Генерација на Intel Core процесори, ПРЕМИЕРОТ Z370-СТР II обезбедува целосно индивидуализира перформанси. 5x Заштита III со фан Xpert 4 Јадро обезбедува хардвер-ниво на заштита.Crossfirex дискови поддршка за повеќе GPUs, додека двоен М. 2 слотови и USB 3.1 дава максимум за пренос на брзини.

Спецификација

Избор на клиент