Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
uxcell Нитрилна Гума O-Прстени 38.8 mm OD 33.5 mm ID 2.65 mm Ширина, Метрички Buna-N Запечатување Заптивка, Пакување од 30

uxcell Нитрилна Гума O-Прстени 38.8 mm OD 33.5 mm ID 2.65 mm Ширина, Метрички Buna-N Запечатување Заптивка, Пакување од

DEN 191.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

[Size] - 38.8 mm надворешен Дијаметар, 33.5 mm Внатрешен Дијаметар, 2.65 mm пресек со Дијаметар. [Цврстина] - 70 A Durometer (Брегот Цврстина) за отпорност на пенетрација. [Buna-N] - Стандард Нитрилна Butadiene Гума со широк температура се движат од -4℉ (-20°C) да 212℉ (100°C). [Примена] - Широко се користат за притисок за миење, филтер, пумпа, вода црево, водоводни цевки, гаража одржување, автомобилот механички и многу повеќе. [ЗАБЕЛЕШКА] - ве Молиме потврдете бараната големина и материјал пред да ги купите, и да ја стави на право место.Цврстина : 70 A.Температура : -4℉ (-20°C) да 212℉ (100 °C).Тие се кружни во форма, круг во крос-дел.Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри.Добри механички својства и висока отпорност на абење NBR.Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, алкохол, минерални масла и маснотии.Buna-нитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина, и атмосферски и затоа треба да не се користи во озонската-генерирање на електрични мотори, опрема за заварување, или во апликации со изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина.

Спецификација

Избор на клиент