Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Uxcell a11110700ux0025 2 x B50K 50К Ohm Линеарна Коси Ротари Potentiometers

Uxcell a11110700ux0025 2 x B50K 50К Ohm Линеарна Коси Ротари Potentiometers

DEN 153.60
 

Достапно за нарачка
Залиха

Име на производ : potentiometer; отпор вредност : 50К Ohm; моќност : 1/2 W.Вредноста Тип : топ прилагодување; Тип на : слободен Линеарна (Тип Б); карактеристики : knurled вратило.Вратило дијаметар : 6 mm / 0. 23"; окно Должина : 13. 5mm / 0. 53"; монтажа Дупка : 6. 9mm / 0. 27".Висината : 7. 1mm / 0. 28"; база дијаметар : 16 mm / 0. 62"; материјал : метал W електронски делови.Тежина : 13 G; пакет : 2 x potentiometers.Спецификација : опис : карактеристики : 50К ohm, 1/2 W моќ, 3 терминали, една линеарна (Тип б), одговара на повеќето стандардни копчиња.Врвот на вредноста Тип и knurled окното за лесно да работат во секојдневна употреба на времето.Главната користи за контрола на електрични уреди како што се контроли за јачина на звук на аудио опрема.Knurled вратило со поделени дизајн за притисни-за knob.

Спецификација

description:
features

Избор на клиент