Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Speedball Арнхем 1618 Printmaking Хартија Подлога, 5 x 7, Бела

Speedball Арнхем 1618 Printmaking Хартија Подлога, 5 x 7, Бела

DEN 287.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ на ЛИКОВНАТА УМЕТНОСТ од ХАРТИЈА – 245 GSM, Бела 100% партал и киселина-бесплатно, внатрешно и надворешно големина printmaking хартија.СИЛНА & АБСОРБЕНТА ВЛАКНА – Погодна за сите printmaking техники, вклучувајќи intaglio и олеснување и е договор за сува или влажна печатење и може да се прифати повеќе слоеви на мастило брилијантно.VELLUM ЗАВРШИ – Арнхем 1618 хартија е суптилна жито во комбинација со мазен изглед им овозможува на различни медиуми да ги преземат за да на хартија.УДОБЕН ПОДЛОГА ФОРМАТ – Квалитет, киселина-слободен ликовната уметност хартија со удобноста на подлога. 5-ИНЧЕН X 7-ИНЧЕН ПОДЛОГА – Содржи 20 листови.Претставуваат супериорен квалитет, ликовната уметност хартија произведена од страна на нашите историски партнер мелница надвор од градот на Арнхем за преку 400 години, Арнхем 1618 е 100% партал и киселина-бесплатно, внатрешно и надворешно големина, vellum заврши printmaking хартија.Покрај тоа, Арнхем 1618 хартија е суптилна жито во комбинација со мазен изглед им овозможува на различни медиуми да ги преземат за да на хартија, додека останатите сигурен површината за сложена детали.Арнхем 1618 е силна и високо абсорбента влакна направи тоа идеална за сува или влажна печатење, овозможувајќи да се прифати повеќе слоеви на мастило брилијантно.

Спецификација

Избор на клиент