Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Челични Рамни Миење, Обична Заврши, ASME B18.22.1, 1/4 Завртка Големина, 5/16 ID, 47/64 OD, 0.065 Дебела (Пакување од 100)

Челични Рамни Миење, Обична Заврши, ASME B18.22.1, 1/4 Завртка Големина, 5/16 ID, 47/64 OD, 0.065 Дебела (Пакување од 100)

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Станот за миење обезбедува имајќи површината за fastener оптоварување дистрибуција или делува како spacer.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Обичен површината нема крај.Ги исполнува ASME B18.22.1 спецификации.Челични рамни миење има обичен крај и да ги исполнува Американското Општество на Машински Инженери ASME B18.22.1 спецификации.Станот за миење обезбедува имајќи површината за fastener оптоварување дистрибуција или се користи како spacer помеѓу компонентите.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Подлошки се дистрибуираат товарот на fastener низ површината и може да се користи и како изолација, извори, shims, или заклучување уреди.Неколку различни миење стилови ги собере различни апликација и инсталација барања.Најчестите стил е рамен за миење.Повеќе специјализирани подлошки обезбеди дополнителни бенефиции.Шолја за миење, на пример, им помага на заштита на сврзувачки елементи од електрични струи, додека заклучување за миење нуди дополнителна безбедност во собраа работното парче.

Спецификација

Избор на клиент