Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Модерната Вдлабнати Осветлување 7W-12W LED Таванот Светла Површина-монтирани Анти-отсјај КОЧАН Рефлектори Спалната соба Коридор Downlights Висока осветленост Осветлување

Модерната Вдлабнати Осветлување 7W-12W LED Таванот Светла Површина-монтирани Анти-отсјај КОЧАН Рефлектори Спалната соба

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Основни параметри : светилка дијаметар : 2.36/3.15 инчи (6/8cm); база дијаметар : 2.95/3.54 инчи (7.5/9 cm); вкупна висина : 4.65/6.1 инчи (11.8/15.5 cm); дупка од далечина : 2.28/2.87 инчи (5.8/7.3 cm); зрак агол : 30°/24°; напон : AC 111-240 V; CE, Ro HS на препораките на FCC за сертификација. 2. Заштеда на енергија : Замена на халоген светилки со LED downlights може да се намали на електрична енергија записи од колку што е 90%.Тоа е сертифициран дека оваа светлина е посветла од постојните вдлабнати светла во вашиот дом. 3. Екранот природни бои : боја рендерирање индекс CRI90 +, може да обезбеди светлина во близина на квалитетот на дневната светлина, со цел да се постигне вистински репродукција на боите и доследност во куќата, и прикажување на природни бои повеќе сликовито.Едноставен и лесен за инсталација : Нема потреба за мачна процес, тоа може да биде инсталирана во неколку минути.Со комплетен сет на инсталација делови и прибор, стандардот база ви овозможува лесно да го инсталирате во различни позиции во собата.Широк спектар на апликации : Тоа може да се поврзуваа со многу места за да се задоволат потребите на различни апликации во кујни, дневни соби, спални соби, бањи, работни места, ресторани, хотели, луксузни апартмани, салони, јавни површини, како и активности на отворен простор.

Спецификација

Избор на клиент