Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
NEJE A40640 Гравирање Модул, 10W Излезна Моќност, Фиксни Фокални, FAC Tech - 2 x Зрак, Погоден за NEJE Мајстор Плус 2 & Max Гравирање Машина за CNC Рутер Машина Arduino 3D Печатач и сл.

NEJE A40640 Гравирање Модул, 10W Излезна Моќност, Фиксни Фокални, FAC Tech - 2 x Зрак, Погоден за NEJE Мајстор Плус 2 &

DEN 7823.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

Користете NEJE Интерфејс Tranfer Одбор Дел.Answer : ___________________________ NOTE : NEJE Гравирање Машина не треба во овој дел.3 ~ 12 V, Должност Циклус : 1% ~ 100% , фреквенција : 0-20 k Hz.Може да се МДФ, balsa, хартија, дрво, платно, пластика, кожа, иверица, пена хартија, елоксирани алуминиумски и сл.【Надградба на Гравирање Модул】 A40640 гравирање модул и 10 W излезна моќ, која може да се демонтирани намалување 8 мм дебел иверица во еден помине.Ние се гордееме на нашата служба за корисници. 【Апликација Материјали】излезна моќност 15 W, 4mm иверица од 1 помине (брзина 200) .Вграден-во заштитен стакло за да се заштитат очите, прави да се чувствувате поудобно и безбедна додека гравирање без да носи заштитни очила. 1 x Гравирање Модул на Лизгање Слот. 【Интелигентни Поставување】 гравирање модул зрак се состои од две високи перформанси диоди со FAC технологија. 1 x 2pin TTL Кабел.3мм црна акрилна лист од 1 помине, Може да engrave нерѓосувачки челик, туку бара добра фокус на вредноста. 【100% ЗАДОВОЛСТВО】 Ние сме производител на NEJE.Минимална точка на фокус е 0. 1 x 2,5 мм L-облик Клуч.Најдобри јасно гравирање шема. 1 x NEJE 40 W Гравирање Модул.Вграден-во брзо интелигентни диск, температурата може да биде проверен во времето, интелигентни поставување на фан за намалување на бучава, безбеден и тивок гравирање работа. 1 x 5мм L-облик Клуч.Подобра компатибилност со други 3 D Печатач Машина и CNC Рутер Машина.Да се скрати на време да ја замените со други NEJE гравирање модули!.Гравирање брзина може да биде до 1000mm/s во согласност со NEJE Max или Плус.

Спецификација

Избор на клиент