Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Tacx Galaxia Затворен Стигнале Велосипед Ролки

Tacx Galaxia Затворен Стигнале Велосипед Ролки

DEN 866.40
 

Достапно за нарачка
Залиха

Конусна ролки се заострените навнатре, одржување на тркала центарот за оптимална стабилност.Патентирана замав систем карпи и назад, апсорбирање на забрзување и забавување.Удобен количка за дизајн (31.5" x 19.7" x 5.31" кога свитканите) -Максимална стапало на 53" со 19.7".Пред ролери врти подеднакво за дополнителна стабилност и брзина следење.Нема моќ што се бара, одржување слободни.Искуство на рамнотежа, cadence, и вежбање на возење со оваа иновативна затворен стационарни застане.На Galaxia е нашиот најголем напредни отпор ролери, велосипед тренер, кои ви даваат реална велосипедизам искуство дека е побезбедна и постабилна отколку да се спореди со ролки.Тешки-должност ролки коси кон средината за да се задржи на вашиот тркала природно во центарот на системот.На Galaxia е патентиран замав механизам апсорбира и напред и назад забрзување, имајќи од derailing кога забавување или забрзување.Ова го прави за полесно спринт, стои и опрема промени, овозможувајќи ви да ги рашири нозете и ги менуваат своите ставови за време на вашиот возење.Дополнително, на предната ролери ротира со иста брзина како и задни — ви дава зголемена стабилност од вашиот врти тркалата.

Спецификација

Избор на клиент