Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
BD Медицински Системи 305551 Sharps Колектор со Counterbalanced Врата, Хоризонтална, 5.4 Четвртиот Капацитет, 10.75 Висина x 12 Ширина x 4.5 Длабочината, Јасна (Пакување од 20)

BD Медицински Системи 305551 Sharps Колектор со Counterbalanced Врата, Хоризонтална, 5.4 Четвртиот Капацитет, 10.75 Висина

DEN 285.60
 

Достапно за нарачка
Залиха

Counterbalanced вратата олеснува hands-free располагање и е дизајниран да се намали потенцијалот на sharps повреди.Со цел да се подобри подесувате отпор од страна на спречување на рака пристап до содржината.Хоризонтална капка промовира безбедност и ги зголемува располагање јачина на звук.Тие се обезбеди безбедност на пациентот/јавно достапни области кога се користи со заклучување додаток.Опис на производот Сите BD Пациентот Соба Колектори имаат видливи се пополни ниво индикатори и рачки за безбеден превоз.Тоа е компатибилен со заклучување кабинети за да се обезбеди безбедност и спречување на несакани пристап до колектор содржина.Контакт Информации За Производителот 201.847.6800.

Спецификација

Избор на клиент