Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
О'Neal Off-road 5 Серија Шлем Wingman Шлем

О'Neal Off-road 5 Серија Шлем Wingman Шлем

DEN 3455.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

Jim의 첫 번째 큰 제품은 Престон Ситен 펜더였습니다. "이 펜더는 뜨거웠습니다. 오프로드 레이싱은 진지하게 시작했고 모든 사람들이 경쟁하기 위해 더 나은 부품, 의류 및 액세서리가 필요했습니다. 그 후 짐 오닐 디스트리뷰팅이 탄생했습니다. 특징 : 쉘은 내구성이 뛰어난 폴리카보네이트로 구성되었으며, 쉘 무게(라지 사이즈) : 1500g (50), 울트라 플러시 탈착식/세탁 가능한 패딩 라이너는 땀을 배출하여 시원하고 건조한 상태를 유지합니다. 조절 가능한 바이저 디자인, 환기 및 냉각을 위한 흡기 및 배기구, 내구성 있는 멀티 컬러 투명 코팅 그래픽과 ТОЧКА, ECE 22-05및 AS/NZS 안전 표준을 충족합니다.100% Полиестер.Поликарбонат/ABS школка изградба.Coolmax лагер - Ултра-кадифен отстранлив/перат поместена лагер ви држи ладно и суво страна wicking далеку пот.Повеќе отворите за вентилација ви помогне да бидете кул и сува.Прилагодливи стакло дизајн.Ги исполнува ТОЧКА, ECE 22-05 и AS/NZS стандарди за безбедност.Одговара тип : Универзална Одговара.Во 1970 година, Џим О'Neal почна посетување на неговите трки со некои резервни гуми и делови за да го продаде на локалните велосипедисти.Џим е прв голем производ беше Престон Ситен fenders. "Оние Fenders беа топло.Off Road трки е само добивање на сериозни и сите потребни подобро делови, облека и додатоци за да се натпреваруваат.Тоа беше тогаш дека Џим О'Neal Дистрибуција е роден.Карактеристики : Школка е изградена со трајни Поликарбонат, Школка тежина (големина големи) : 1500grams ( 50), Ултра-кадифен отстранлив/перат поместена лагер ви држи ладно и суво страна wicking далеку пот, Прилагодлив стакло дизајн, Доза и издувните отвори за вентилација и ладење, Трајни мулти-обоени јасно обложени графика и ги Исполнува ТОЧКА, ECE 22-05 и AS/NZS безбедност standards1970년, Џим О'Neal은 지역 라이더에게 판매할 스페어 타이어 및 부품으로 경주에 참석하기 시작했습니다.

Спецификација

Избор на клиент