Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Shuffleboard Пакови - Shuffleboard Табела Пакови Сет 2 5/16 (58mm) 8 Pack

Shuffleboard Пакови - Shuffleboard Табела Пакови Сет 2 5/16 (58mm) 8 Pack

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Лесна Контрола, Нашите shuffleboard пакови се хром позлатен/бронза позлатен и ограничени со dimpled пластика за лесно грчевито држејќи се за. 2 5/16" (58mm) shuffleboard табела пакови се најдобри големина за shuffleboard игри.Висина се мери 24mm, доволно простор за лесна контрола и слајдови.Тешки Нерѓосувачки Челик, Shuffleboard Тегови е тестиран многу пати за конзистентност.На beveled работ на врвот на капа maximumizes контрола на секоја акција.Оваа shuffleboard дух пакостник во собата е вистинскиот за оние кои сакаат да ја подобрат нивната точност.Променливи Врвот Капа и Специјални Хром Позлатен Shuffleboard Тегови правење на вашиот пакови целосно исплатени од други лица, што исто така, може да се стави вашите favoriate топ кап шема, наместо.High-End Quality кој својата издржливост и набитост.Нерѓосувачки челик е цврсти доволно за да се судрат-отпор, додека пластика е познат по своите цврсти и погодност за чистење.Сите сериозни shuffleboard играчи треба сет на квалитетот shuffleboard пакови.Медиум оние мерка во 2 1/8 инчи и работат најдобро за 9', 12', и 14' shuffleboard маси.Голем пакови, од друга страна, мерка на 2 5/16 инчи, што ги прави идеални за 16', 18', 20', 22' shuffleboard маси.Нашите пакови за shuffleboard игри се направени од страна на sophisticate craftmanship процес.Започнете со материјал, производство на процесот, да се заврши пакови, секој процес има инспектори за да бидете сигурни во квалитетот на чување во висок степен.

Спецификација

Избор на клиент