Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Водоотпорен Shuffleboard Табела Покритие за Shuffleboard Табела 9ft/12ft Тешки Leatherette Мебел Маска

Водоотпорен Shuffleboard Табела Покритие за Shuffleboard Табела 9ft/12ft Тешки Leatherette Мебел Маска

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

【Shuffleboard Табела Покрие Димензии】 114" L x 27.3" W x 8" H, за 9ft Табела Shuffleboard Игри. 【Еден на-Мора да Има Shuffleboard Додатоци】 да се задржи вашата маса далеку од прашина, spills, исто така, заштитни мерки против миленици од оштетување на вашиот богатство маси. 【Навремено-бесплатно, мека, трајни и обновливи】 нашите shuffleboard капакот е изработен од високо квалитетен водоотпорен мазна површина тешки Поли Винил Хлорид со бела шифрирање на облека позадина за долго-последна употреба. 【Екстра дебелина - 0.8 mm - Бела енкрипција ткаенина на задниот дел】 во Споредба со другите покритие што е за 0,6 мм во дебелина, нашата маска е направена од бело шифрирање на платно позадина.Пондерирана според аглите и машина sewed шевовите се додадени за набитост. 【Црна или цреша заврши со умерена и великодушни outlook】 Оваа маска може, исто така, работи добро со shuffleboard scorekeeper, shuffleboard пакови, и други shuffleboard додатоци, особено по напната игра заврши.Оваа shuffleboard табела поклопецот е направен од висок квалитет на leatherette што е исклучително издржлив и еднократно.Различни со другите shuffleboard табела покрие со вообичаените 0.6 мм ПВЦ материјал составен, оваа маска е екстра 0.2 мм во дебелина (вкупно во 0.8 mm), за подобрување на издржливост и набитост.Спецификација за производ : Боја : Цреша Заврши, Black Material : бела шифрирање на платно позадина, водоотпорен мазна површина тешки Поли Винил Хлорид.Димензија : 9 FT : 113" LX 27" W X 6" Длабоко 12 FT : 146" LX 27" W X 6" Deep Notice : големината на поклопецот е дизајн за регулирање турнир 9ft и 12ft shuffleboard маса, која има екстра простор за покривање на shuffleboard scorekeeper и други додатоци кои се инсталирани на маса.

Спецификација

Избор на клиент