Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
uxcell Имајќи Ракав 4mm Понесе х 8мм OD x 6mm Должина на Само-Подмачкување Sintered Бронза Bushings 6pcs

uxcell Имајќи Ракав 4mm Понесе х 8мм OD x 6mm Должина на Само-Подмачкување Sintered Бронза Bushings 6pcs

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Род : 4mm, надворешен Дијаметар : 8мм, Должина : 6mm.Материјал - Sintered Бронза (бакар-калај легура).Тие се само-подмачкување, што ги прави одржување-слободни.Висок носат-отпорни, и отпорни на корозија.Функција - На bushings може да се користи за различни намени, како што се позиционирање, носат и вибрации намалување, или да се изолира вратило од посебни медиуми за зголемување на животот на вратило.Апликација - Бронза bushings се мост за општа намена каде умерена брзина и носивост се присутни.Sleeve лежишта се користи во широк спектар на индустриска опрема.Повеќе - Тие, исто така, може да се користи за намалување на понесе дијаметар или замена на ислужени оригинални bushings на тркала.Карактеристики : Материјал : Sintered Bronze Bore Дијаметар : 4mm Outer Дијаметар : 8mm Total Должина : 6mm Package Содржина : 6 x Ракав Bearings Description : Ракав лежишта се исто така познат како обична лежишта или bushings, претежно за насочување или намалување на триењето во линеарна апликации.Подмачкана Имајќи Ракави имаат мал коефициент на триење за 0.12-0.18.Тие се направени од прав-металуршки метал, кој има голема работна температура се движат од -80 степени целзиусови степени 120 целзиусови степени.Bushings обезбеди силна домување за окно или fastener.Тие исто така помагаат да се намали понесе дијаметар или да го замени ислужени оригинални bushings на тркала.Sintered бронза bushings најмногу се погодни за апликации со ротирачки движења и каде што само-подмачкување на својствата на материјалот.Погоден за широк спектар на индустриска опрема како што се електрични опрема, апарати за домаќинство опрема, печатарски машини и машински алати.

Спецификација

Избор на клиент