Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
TOLUOHU Допир Контролер Зафат Покрие Компатибилен со Oculus Потрагата 2, 4 во 1 Силиконски Додатоци Комплет - се Справи со Ракав/Школка Заштитник Покрие/Соочи со Силиконска

TOLUOHU Допир Контролер Зафат Покрие Компатибилен со Oculus Потрагата 2, 4 во 1 Силиконски Додатоци Комплет - се Справи

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Дали Сакате Да Го Заштитите Вашиот Oculus Потрагата 2? Со Woocon заштитна вашиот Oculus Потрагата 2 од гребнатини, dings, прашина, прсти, и ја носат и солза на секојдневна употреба!Направете ја вашата омилена опрема изгледа нови, и да се издвоите од толпата! 【Производ Функција】 : ☞ Совршено се вклопуваат за Oculus Потрагата 2 слушалки. 【Леќа се Заштити Покрие】поклопецот На леќите е направен од високо-одделение за животната средина Силиконски материјал, површината е многу удобно, Тоа е шок-отпорни, прашина-доказ, и отпорно на гребење, која може да се заштити од леќа влијание, гребнатини, и soiling. 【Спецификација на производот】 : Компатибилни Модел : Oculus Потрагата 2 Материјал : Силикон 【Пакетот Вклучува】: 1 x Oculus Потрагата 2 се Справи со Заштитен Ракав 1 x Oculus Потрагата 2 Силикони Школка маска 1 x Силикони Лицето Маска за Oculus Потрагата 2 1 x Oculus Потрагата 2 Силикони Поклопец на Леќите Забелешка : Oculus Потрагата 2 не е вклучена.Резервираната дупка овозможува оригиналниот зглоб ремени да остане во место, што е дополнителна слој на сигурност. ☞Уникатна текстура дизајн, се зголемува притисокот на заштитен ракав и да го штити вашиот Oculus потрагата 2. ☞ На силиконски површина е многу лесно да се чисти, ја бришам со алкохол или со хартиени крпи.текстурата на заштитна обвивка се зголемува триењето, ја подобрува зафат.Целосно ненаметлива камера следење и обезбеди совршена дисипација на топлина за да се намали потрошувачката на енергија за време на игра сесии. ☞ Протест објективот на oculus потрагата 2 и,, против судир, гребење и прашина.Тоа е добро заштитен ефект на леќи, па вие не се грижите за гребење на Oculus Потрагата 2 леќа.

Спецификација

Избор на клиент