Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
NTCEOBO Соларни Панели 30W со Монтажа Заградата Соларен Панел Исклучување Мрежа PV Моќ Кампување 30 Wattage 12V

NTCEOBO Соларни Панели 30W со Монтажа Заградата Соларен Панел Исклучување Мрежа PV Моќ Кампување 30 Wattage 12V

DEN 1413.60
 

Достапно за нарачка
Залиха

Соларни улично осветлување.Висок transmittance ниско железо калено стакло со вкочанетост и зголемена отпорност.Мали дома осветлување систем.Тешки елоксирани алуминиумски рамка, корозија-доказ алуминиумска рамка и калено стакло слој shield панел од атмосферски и носат.Совршен за off мрежа 12 V батерии на полнење систем и различни DC апликации.За голем број на ниско-енергетски апарати, итни светла, рекламирање светла, семафорите,апарати за домаќинство светла, фанови,како што се соларната вода, пумпи, соларни светилки, мали соларни системи.Соларни градинарски осветлување 4.Мали дома осветлување систем.Висока мобилен ефикасност со квалитетот силикон материјали за долгорочна излезна стабилност и сигурност.Соларни улично осветлување.Висок transmittance ниско железо калено стакло со вкочанетост и зголемена отпорност.Соларни Отворено Рекламирање.Соларни Отворено Рекламирање.Со алигатор клипови и О-прстен терминал за полнење на батеријата конекција, лесно да се поправи и да ја инсталирате.Висок мобилен ефикасност со квалитетот силикон материјали за долгорочна излезна стабилност.Пакетот вклучува : 1*30 W Соларен Панел +Еден сет за монтажа заграда, лесно да се инсталира.1 КОМПЈУТЕРИ Соларен Панел.Извонредна електрични перформанси под висока температура и ниска irradiance услови.Строго контрола на квалитетот се обезбеди стабилност и сигурност.На monocrystalline Соларен Панел за различни ниско-енергетски апарати, итни светла, рекламирање светла, семафорите,апарати за домаќинство светла, фанови,како што се соларната вода, пумпи, соларни светилки, мали соларни системи.Соларни улично осветлување.

Спецификација

Избор на клиент