Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
ZEFS--ESD Преносни HG60S 60 Степен Сјај Метар за Автомобил Сликарство Слој Мастило Боја Керамички Мермер Опсег 0~200GU Glossmeter Научни Производи

ZEFS--ESD Преносни HG60S 60 Степен Сјај Метар за Автомобил Сликарство Слој Мастило Боја Керамички Мермер Опсег 0~200GU

DEN 640.80
 

Достапно за нарачка
Залиха

60° агол за полу сјај.Концизен изглед, се чувствуваат добро.Екран 3 групи на мерни податоци, добро за споредба.Основниот модел за мерење можат да ги задоволат основните glossiness тестирање барања.Еден копчето за сите агли мерење на иста локација.Модел:HG60 SMeasuring Агол:60° Согласност со стандардот ISO 2813, GB/T 9754, ASTM D 523, ASTM D 2457 Measuring Област (mm):9x15 Мерење Спектар : 0~200 GUDivision Вредност:1 GUMeasurement Опсег 0-200 GURepeatability ±1 GUReproducibility ± 1 GU Мерење Стандард:се Потврди со JJG696 втората класа glossmeter работи requirement Chromaticity Соодветните:се Совпаѓаат со CIE 1931(2°) под CIE C светлина source Errors:±1.5 , ± 1.5%Мерење на Времето:0.5 s Dimension:L*W*H : 160mm*75mm*90mm Weight:350g Language:Кинески/English Battery:3200m Ah Li-ion Батерија, >10000 пати(во рок од 8 часа)Дисплеј:TFT 3.5 inch Interface:USB/RS-232 Storage:Основен режим : 1000 Operation Температура:0~40℃(32~104°F)Температура на Чување: -20~50℃(-4~122°F)Влажност:

Спецификација

Избор на клиент