Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Faber-Castell Уметност и Графички Вода Четка Пен - Авто-Moistening Уметничка Четка - Преносни и Refillable

Faber-Castell Уметност и Графички Вода Четка Пен - Авто-Moistening Уметничка Четка - Преносни и Refillable

DEN 287.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

Своите преносни и течење-доказ дизајн го прави совршен за патување пријателски уметност придружник за урбани скицирање, plein air сликарство и да го зачувате во вашите омилени Faber-Castell уметност резерви.Три-парче дизајн вклучува капа, четка со контрола зона и 6 ml капацитет на резервоарот за вода.Употреба на вода четка пенкало капа за да додадете текстура и длабочина на вашите слики!Интегрирани жлебови и оптоварување облик дизајн на ззп може да се користи за гребење и стружење техники (исто така наречен sgraffito или кредитна картичка техника).На врвот и понатаму останува dimensionally стабилна, дури и по интензивна употреба.FABER-CASTELL УМЕТНИК КВАЛИТЕТ АЛАТКИ - ги Видите вашите цртежи дојде на живот со апсолутно најдобар квалитет уметност резерви.УМЕТНИКОТ ВОДА и ЧЕТКА - Оваа три-парче, 6 m L refillable вода четка импресионира со идеални пропорции и леснотија на користење.Бидејќи 1761, Faber-Castell има со гордост го направи алатки за creatives на сите нивоа на вештини да се изразат себеси и да ја доведе својата креативност кон животот.Компактен дизајн го прави совршен мобилни уметност придружник.Додадете миење на акварел на вашиот омилен Албрехт Durer Акварел Моливи, истражуваат влажно-за-навлажни, застаклување и суво миење на забите техники.Сигурно се одржи и замор-бесплатно работа се гарантира со ергономски облик на контрола зона.СОФИСТИЦИРАНИ КАПА ДИЗАЈН - Користење на вода четка пенкало капа за да додадете текстура и длабочина на вашите слики!Интегрирани жлебови и оптоварување облик дизајн на ззп може да се користи за гребење и стружење техники (исто така наречен sgraffito или кредитна картичка техника).

Спецификација

Избор на клиент