Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Das Lied Von Der Erde Sym 4

Das Lied Von Der Erde Sym 4

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Оваа претстава од Das Lied von der Erde комплименти познатиот паралелно 1952 студио сесија со истите овие сили. - Kathleen Ferrier, вистински contralto и Валтер protege, и Јулиј Patzak, роден-а-одгледуваат Viennese рок на отплата, се во близина-идеален солисти. - Еднаш-познатиот, разновиден Австриската soprano Hilde Güden пее конечниот движење на Mahler е сакана 4 Симфонија. - На Mahler protege, Бруно Валтер е снимки од неговите, и Моцарт е, делата остануваат совршеност. - Ново remastered.

Спецификација

Избор на клиент