Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
10pcs Thermistor Термички Отпорници Отпор MF52D Thermistors 1% Висока Точност Електрична Опрема за Заштита 200Ω-10KΩ(2K-B3950)

10pcs Thermistor Термички Отпорници Отпор MF52D Thermistors 1% Висока Точност Електрична Опрема за Заштита 200Ω-10KΩ(2K-B3950)

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Погоден за температура мерење и контрола на домаќинство клима, автомобил клима, фрижидери, замрзнувачи, бојлери, вода точење, грејачи, dishwashers, машини за перење, дезинфекција кабинети, поплави машини, средни и l.Дава отпор на 200Ω-10 KΩ.MF52 D thermistor, 1% точност.Анти-влага, добра изолација и висока сигурност.Мала големина и брз одговор.Спецификација : Предмет Тип : Thermistor Факултативна Отпор Вредност : 2К-B3950, 5 K-B3950, 10 K-B3950, 10 K-B3435, 47 K-B3950, 50К-B3950, 100 K-B3950 Отпор : 200Ω-10 KΩ Температурата на работа Опсег : -40 до 150 ° C Точност : 1% Пакет Листата : 10 x Thermistor.

Спецификација

Item Type:
Thermistor
Optional Resistance Value:
2K-B3950, 5K-B3950, 10K-B3950, 10K-B3435,  47K-B3950, 50K-B3950, 100K-B3950
Resistance:
200Ω-10KΩ
Operating Temperature Range:
-40 to 150 ° C
Accuracy:
1%
Package List:
10 x Thermistor :

Избор на клиент