Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Arcon Компатибилен Тонер Кертриџ Замена за HP 202A HP 202X CF500A CF500X HP Color Laserjet Pro MFP M281fdw M254dw M281cdw M281 M254 M254nw M280nw M281fdn Печатач (Црна Цијан Жолта Магента)

Arcon Компатибилен Тонер Кертриџ Замена за HP 202A HP 202X CF500A CF500X HP Color Laserjet Pro MFP M281fdw M254dw M281cdw

DEN 1703.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

Пакет се Вклучени : 4 Пакети на Arcon 202 A CF500 A Тонер Касети Замени за HP 202 A CF500 A CF501 A CF502 A CF503 A Тонер Кертриџ.Страница Принос : 1,400 Страници за 202 A CF500 A Црн Тонер Кертриџ, Од 1.300 Страници за HP 202 A CF501 A CF502 A CF503 A Боја Тонер Кертриџ (Стандард : 5% покриеност, Писмо/А4).Arcon Тонер Касети за Производство на Просечно 68% Повеќе Употребливи Страници од Други Касети.Компатибилен Печатач : HP Color Laser Jet Pro MFP M477fnw, HP Color Laser Jet Pro MFP M477fdw, HP Color Laser Jet Pro MFP M477fdn, HP Color Laser Jet Pro MFP M377dw, HP Color Laser Jet Pro M452dw, HP Color Laser Jet Pro M452dn, HP Color Laser Jet Pro M452nw Печатач.Лесно да се Инсталира и Висока Компатибилност.Arcon - Посветени да Ви Даде Подобра Печатење Искуство.Step1 : .Тресењето на тонер кертриџ 5-6 време пред да го користите.Step2 : .Повлечете го запечатување лента од крајот на тонер кертриџ да се отстрани целата должина на лента.Step3 : .Отстрани портокал заштитен штит.Чекор 4 : .Усогласување на тонер со песни во внатрешноста на печатач,Инсталирате нов кертриџ.

Спецификација

Избор на клиент