Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
POR-15 Висока Температура на Боја - Алуминиум - 15 fl. оз. - Висока Топлина Отпорни Бои - Withstands Температури Од 1200°F | Време & Отпорни На Влага

POR-15 Висока Температура на Боја - Алуминиум - 15 fl. оз. - Висока Топлина Отпорни Бои - Withstands Температури Од 1200°F

DEN 590.40
 

Достапно за нарачка
Залиха

Ги исполнува или го надминува својства и барања на МИЛИ-C-13370.Ги исполнува или го надминува својства и барања на МИЛИ-C-13370.Познат по непобедлива на 3-чекор запре рѓа систем, POR-15 е доверлив од страна на DIY & Професионалци.Сјајни површини треба да биде roughened со 320 ронки sandpaper пред recoating. 8°C и ќе се спротивстави на напукнување, chipping, и пилинг.Наслика сите голи области со две палта.✅ ЗОШТО ДА ИЗБЕРЕТЕ POR-15 ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА НА БОЈА? – POR-15 Висока Темп боја е способен да издржи екстремни температури до 1200°F / 648.Нашата висока температура боја обезбедува тешка отпорни на корозија заврши кој ги штити против времето, сол, и влага. ✅ НАШИТЕ ЗАДОВОЛСТВО ПОСВЕТЕНОСТ – Во POR-15 ние се стремиме да се донесе крајната во рѓа превенција.8°C и ќе се спротивстави на напукнување, chipping, и пилинг. ✅ ТЕШКИ & ИЗДРЖЛИВИ - Обновување и заштита на метални површини предмет на екстремната топлина. Го заменува POR-20, Црно Кадифе, Оган Печат 2000 година, и Фабрика Цела Сива. ✅ КОГА МИ Е ПОТРЕБНО ОВА? - POR-15 Топлина Отпорни, Бојата е најмногу униформа топлина-отпорни слој достапна насекаде и ќе се одржи богата, брилијантни бои без гори исклучување или discoloring.POR-15 Висока Темп боја е способен да издржи екстремни температури до 1200°F / 648. ✅ АПЛИКАЦИЈА - Сите површини мора да биде чист и слободен од сите нечистотии, лабава рѓа, масло, маст, восок, сапун, изгубат боја & било друга работа.

Спецификација

Избор на клиент