Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
YIHEXUANkeji Turbidity Сензор Вода Следење на Квалитетот на отпадни води Turbidity Вредност Откривање Модул TSW20M за Turbidity Мерење и Контрола на Машини за Перење

YIHEXUANkeji Turbidity Сензор Вода Следење на Квалитетот на отпадни води Turbidity Вредност Откривање Модул TSW20M за Turbidity

DEN 863.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

ТОЧНИ МЕРЕЊА : модул усвојување на високо квалитетни електронски компоненти, обезбедување точност на turbidity мерење.ТЕКОВНАТА СИГНАЛ се КОНВЕРТИРА : во Овој модул се претвора тековната сигнал на сензорот за модул излезен напон.Долниот излезниот напон е, на повисоко turbidity вредност.TURBIDITY СЕНЗОР : Ова turbidity сензор усвојува оптички принципот за откривање на turbidity на течни решение.ЕДНОСТАВНА СТРУКТУРА : Дојде со едноставна структура, turbidity сензор модул е лесно да се жица и да работат.ПОГОДЕН ЗА : Погоден за turbidity мерење и контрола на машини за перење, dishwashers, индустриски контроли и за животната средина, отпадни води, собирање.На turbidity сензор усвојува оптички принцип, кој го одредува turbidity преку комбинирање на transmissivity и избави го оценувате на течни решение.Опремен со водоотпорен сонда, овој модул се користи главно за turbidity тестирање на машини за перење, dishwashers и друга опрема.И тоа исто така може да се користи на електронски дизајн, дипломираните дизајн, електронски конкуренција експерименти и други апликации.Спецификација : Модел : TSW-20М Работен напон : DC 5 V Работат на струјата : 11m A Откривање спектар : 0%~3.5%(0-4550 NTU) Жици метод : V : DC +5 V, G : напојување -, О : аналоген сигнал на излез, D : ниво сигнал на излез температурата на работа : 30~70°C, 35-95% RH температура на Чување : -10~80°C, 35-95% RH Тежина : Околу. 16g Пакет Листа : 1 * Turbidity Сензор Модул Забелешка : 1. Сензор не може да бидат целосно ставени во вода.Само транспарентен дел може да биде ставен во вода. 2. Бидете внимателни да не reversely поврзување на напојување, или сензорот ќе бидат оштетени.

Спецификација

Избор на клиент