Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
YCTECH 24V DC Аквариум Врати Пумпа: 60W 2245 GPH Amphibious Бран Функција Пумпа за Вода за Езерцето | Фонтана | Градина Водопад | Хидропоника | Aquaponics

YCTECH 24V DC Аквариум Врати Пумпа: 60W 2245 GPH Amphibious Бран Функција Пумпа за Вода за Езерцето | Фонтана | Градина

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Вклучете ја пумпата само на енергија receptacle со земјата контакт.Кога чешмата пумпа кандидира сува или блокирани, тоа ќе исклучување автоматски. Внимание : пумпа автоматски ќе престане да работи ако преоптоварување или без вода.Се конвертира 110 V да 24 V, ниска-напон DC излез е побезбедна и постабилна. [Ефикасни и Нечујно] Со керамички вратило и графит вратило ракав, аквариум пумпа е издржлив и не-rusting. [Автоматско исклучување заштита] Приклучок на напојување за да го вклучите ова пумпа за вода, исклучете го моќ, за да го исклучите.Wattage/протокот/раководител : 60 W/2245 GPH/26ft главата.Дизајн со синусен облик, може да се намали бучавата колку што е можно без да влијаат на моќ.[Спецификации] Моќен и ултра тивок вода се врати пумпа. [Внатрешни & Надворешна Употреба] DC пумпа за вода може да се работи однадвор или да биде потопен. Никогаш не се менува на било течности освен вода. Бидете сигурни дека напонот во пумпата е иста со вистински напојување.Тоа ви дава тивка средина.Ве молиме не двоумете се да не контактирате со било какви прашања или проблеми.

Спецификација

Избор на клиент