Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Tungaloy Америка CCGT 21.51 АЛ KS05F Карбид Позитивни Вметнете за Претворање на Алуминиум, Г-Тип, 80-Степен Rhombic, Агол Радиус 0.016, Позитивни Chipbreaker

Tungaloy Америка CCGT 21.51 АЛ KS05F Карбид Позитивни Вметнете за Претворање на Алуминиум, Г-Тип, 80-Степен Rhombic, Агол

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Единствено еднострана 80-степен rhombic позитивни вметнете за вртење операции.KS05 F одделение е соголени карбид за употреба на nonferrous метали.АЛ chipbreaker чип за отстранување при сечење на алуминиум.На Tungaloy Америка CCGT 80-степен rhombic позитивни вртење вметнете со АЛ chipbreaker е единствено еднострана и дизајнирани за употреба на nonferrous метали.На KS05 F одделение е соголени карбид и дава поголема отпорност на абење отколку KS15 F одделение.На АЛ chipbreaker е дизајниран за расчистување на чипови при сечење на алуминиум.Indexable инсерти се мали сечење алатки кои можат да се отстрани материјал во надворешни и внатрешни сечење апликации како што се врти, мелничката, дупчење, и grooving.Тие се одржуваат со една вметнете носителот, често имаат повеќе сечење на рабови, а може да се замени, кога еден раб носи надолу.Tungaloy Америка, Inc.произведува алатки за вклучување, мелничката, и дупчење.Компанијата е дел од Tungaloy на Корпорацијата, која е основана во 1934 година и е со седиште во Fukushima, Јапонија.

Спецификација

Избор на клиент