Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Timken 87750 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 7.5000 ID, 1.8750 Ширина

Timken 87750 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 7.5000 ID, 1.8750

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.Поддржува и двете радијална и axial товари помеѓу ротирачки и не-ротирачки член.Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Печат челик кафез рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.

Спецификација

Избор на клиент