Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
FolkArt Боја, 10 Шише Мулти-Површина Акрилна Боја во Собата, 2oz, Brights

FolkArt Боја, 10 Шише Мулти-Површина Акрилна Боја во Собата, 2oz, Brights

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

РАЗНОВРСНА & ПРИГОДЕН ГОЛЕМИНА - Ова мулти-површина акрилна боја поставете ги вклучува 10 - 2 мл шишиња на занает боја.Боите во комплетот вклучува : Folk Art Мулти-Површина Бебе Розова, Розова Диња, Живописни Портокалова, Жолта Месечина, Вар Зелена, Патина, Cayman Сина, Средни Сина, Светло Лаванда, и Лаванда.БРИЛИЈАНТЕН ЗАВРШИ - Секоја боја во овој уникатен мулти-површина акрилна боја поставете суши на прекрасни сатенски финиш за убава, издржливи завршница на сите ваши вештини и занаети!.ОДЛИЧНА ПОКРИЕНОСТ - Ова живописно комплет може да се користи на различни површини како што се дрво, платно, хартија, метал, тера cotta, пластика, и многу повеќе.ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ - Folk Art Акрилна Боја е бриз да се исчисти.Едноставно се исчисти никакви дополнителни додека влажни со сапун и вода - правејќи го овој комплет мора да се има во вашата уметност резерви.ДОВЕРЛИВ БРЕНД - Folk Art Акрилни Бои се со гордост се направени во САД.УМЕТНИК-КВАЛИТЕТ на ФОРМУЛА - Folk Art има трајни формула кој е на база на вода и не-токсични.Вашиот уметности и занаети ќе стојат со грбот на Folk Art Brights Мулти-Површина Сатен Акрилна Боја во Собата.Уживајте во 10 светли мулти-површина бои во овој сет!Сите Folk Art акрилни бои имаат богата и крем текстура за непречено четка потези и брилијантно мешање и сенчење.Овој сестран полнење на мулти-површина акрилна боја може да се користи на различни површини како што се дрво, стакло, керамика, метал, тера cotta, крути пластични, платно, styrofoam, чеша, хартија mache, ткаенина, и многу повеќе.Да ги користите овие светли бои за вашата внатрешна и надворешна проекти за повеќе уникатни начини за да додадете боја на вашиот уметност резерви.Светли, смели бои во Folk Art Мулти-Површина Сатен Акрилна Боја Поставени се суштински дел од crafter е-мора да има занает резерви.

Спецификација

Избор на клиент