Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Matilda Mk1 Британски Пешадија, Тенк

Matilda Mk1 Британски Пешадија, Тенк

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Скала : 1/100. Возраст : 13+.Звезда P/N : 6171. На Пешадија, Тенк Mark II (понекогаш се нарекува Matilda II, Matilda сениор, од Општите Персонал Спецификација A12, или едноставно 'јас' резервоарот) е Британски пешадија, тенк на Втората Светска Војна.Тоа служеше од почетокот на војната, до својот крај и стана особено поврзани со Северна Африка Кампања.Тоа беше заменет во услуга од страна на Пешадија, Тенк Мк III Вљубените.Со своите тешки оклопи на Matilda II беше одличен пешадија поддршка на резервоарот, но со малку ограничена брзина и вооружување.Кога порано Пешадија, Тенк Марк I кој исто така беше познат како "Matilda" беше отстранет од услугата на Пешадија, Тенк Мк II стана познат едноставно како "Matilda".

Спецификација

Избор на клиент