Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Орегон Stoneware Студио Птица 3-парче Канистер Сет, Светло Сина

Орегон Stoneware Студио Птица 3-парче Канистер Сет, Светло Сина

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

3-парче stoneware канистер сет, фрлени и стаклен со рака.Олово-слободен Американски pewter екрани од Крозби координирање путер crocks, honeypots, и лук голманите, исто така, на располагање.Рака-фрлени во Орегон и се нуди во различни glazes, овие stoneware канистри ќе донесе стариот свет шарм на вашата кујна.Тие се украсени со рака-наѓ pewter екрани, кои исто така се направени во Орегон.Ве молиме имајте во предвид дека на множества се направени да нарачате, па продолжува времето за испорака е потребно.Поради handcrafting, помали варијации и недостатоци треба да се очекува и да го потврди работа е занаетчиски карактер.

Спецификација

Избор на клиент