Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Ферари & Arrighetti Nativity Сцена Figurine: Акушерка - Мартино Landi Колекција - 12cm / 4.75 во Линија

Ферари & Arrighetti Nativity Сцена Figurine: Акушерка - Мартино Landi Колекција - 12cm / 4.75 во Линија

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Акушерка figurine, дел од 12-cm висока Мартино Landi Nativity сцена серија.На акушерка е прикажан со кошница за облека во нејзината рака и amphora.Традиционалните стилизирана рака-насликани смола креветчето figurine.Својата големина го прави погоден за 12 cm (4.75 во) високи Nativity сцени.Може да се користи во врска со ликови на "Linea Мартино Landi" или "Linea Presepe" (12 cm).На акушерка figurine - дел од 12-cm висока Мартино Landi Nativity сцена серија - е направен од рака-насликани смола и е објект кој сигурно ќе го збогати вашиот традиционалните креветчето.На акушерка е прикажан со кошница за облека во нејзината рака и amphora на теренот блиску до неа.Инспирација за традицијата и внимание на детали доловим во оваа слика (e.г.рендерирање на облека набори на акушерка) се потпис карактеристики на Професор Landi е дизајни.Тежината на figurine е 95 g (115 g со пакување вклучени).Големина на figurine : 5.3 cm (ширина), 12 cm (висина), 4.5 cm (длабочина).Големина на пакување : 6.5 см (ширина), 13 cm (висина), 5 см (длабочина).Ве молиме имајте на ум дека поради рака-сликарство, боја на ѕвонење може да се разликува малку.

Спецификација

Избор на клиент