Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Pelican - Voyager Серија - Случај за Samsung S21 FE 5G - Holster - 18 фт Капка Заштита - Јасно

Pelican - Voyager Серија - Случај за Samsung S21 FE 5G - Holster - 18 фт Капка Заштита - Јасно

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Тестиран за да се преживее : Воена одделение капка тест стандарди, МИЛИ-STD-810 G, за повеќе капки до 18 фт.Солиден, четири-слој за заштита спречува пукнатини, паузи, и други штети.Воскресна усна обезбедува дополнителни шок апсорпција да се заштити вашиот екран.Случај не ги вклучува стакло екран заштитник.Две парче случај, кој обезбедува најдобра во класата заштита во тенок дизајн.Апсорбира шок по капка ® за да се заштити вашиот уред на влијание.Holster & Потпирачот - Доаѓа со лесен-за-користење holster со swiveling спојувалка за каиш и потпирачот.Доживотна Гаранција.Pelican™ Војаџер Серија Случај за Pelican Војаџер случај штити од влијание, шок, прашина и остри остро напади на вашиот екран.Четири слоеви на цврсти Поликарбонат и енергија-апсорбирање на TPU гума ги растера влијание на енергија, и ние тестирани тоа да воена спецификации за да преживее повеќе капки.На Pelican Војаџер случај, исто така, има holster и интегриран потпирач за да ви помогнат да го прочитате или видете ги вашите омилени филмови.Најтенкиот ултра-солиден случај на пазарот!Pelican Производи, лидер во критични опрема за заштита, се доверени од страна на професионалци за над 35 години.Исто Pelican ДНК кој е заштитена нашите вооружени сили, за итни случаи и научна опрема преку harshest средини на Земјата е сега на располагање за заштита на вашите лични паметни телефони, таблети и повеќе.Pelican : Изграден за Заштита на ✓ Компатибилен со Samsung S21 FE 5 G.

Спецификација

Избор на клиент