Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
3D Печатење Перење, Длабоко Чистење Исклучителна Појава Едноставна Операција парична Казна Изработка Смола Чистење Станица за LCD/DLP/SLA 3D Испечатени Модели(#1)

3D Печатење Перење, Длабоко Чистење Исклучителна Појава Едноставна Операција парична Казна Изработка Смола Чистење Станица

DEN 1857.36
 

Достапно за нарачка
Залиха

Можете да ги користите лекување кутија за НОКС‑јас да и чисти во исто време, што е повеќе ефикасен и труд заштеда.7 in Input Напон : DC 12 V/1000m APlug Напон : AC 100-240 V/50-60 Hz 0. 130 x 120mm / 5.Длабоко Чистење : чистење машина може да длабоко чистење на остаток на смола на моделот, избегнување на проблемите на недостиг на модел точноста и изглед дефекти ако моделот е директно да се излечи по се исчистени. Ефикасна и Труд Заштеда : Мие станица не треба да го замени на лекување делови пред чистење на моделот.

Спецификација

Item Type:
3D Printing Washing
Material:
Stainless Steel, ABS
Washing Machine:
Approx. 220 x 160mm / 8.7 x 6.3in
Size:
Approx. 130 x 120mm / 5.1 x 4.7in
Input Voltage:
DC 12V/1000mA
Plug Voltage:
AC 100-240V/50-60Hz 0.5A
Application:
3D Printing Model
Package List:
1 x Washing Machine :
1 x Clean Blue :
1 x Oower Adapter :
1 x User Manual :
Notice:
This product cannot be used as a container to store chemical washing agents such as alcohol for a long time

Избор на клиент