Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Phomemo D30 Подарок Сет Преносни Етикета Произведувач на Машина со 3 Ленти, Bluetooth Налепница Создателот Машина Компатибилен со iPhone и Андроид Телефон, Етикетирање Машина з

Phomemo D30 Подарок Сет Преносни Етикета Произведувач на Машина со 3 Ленти, Bluetooth Налепница Создателот Машина Компатибилен

DEN 1343.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

0 или понова верзија).0, Андроид 4.Тоа трае само неколку минути за да ги прилагодите на вашите сопствени ознаки и може да се спаси етикети за подоцна повторно да се употребуваат.Чекор 2 за Менување на големината на фонтот, изберете фонтот тип или вметнување на елементи.Тој нуди сигурен печатење квалитет во 203 dpi за црно-бел текст.ЕКОНОМИЧЕН ИЗБОР ????Phomemo D30 генерира модели на термички етикети од страна на греење, а нема мастило или било кој друг потрошен материјал.Директна термичка печатење техника избегнува лента притискање прашања и не бара посебна грижа и одржување.Чекор 1 Изберете ја вашата етикета на правото големина и боја (или модел).Тоа произведува име ознаки, датум ознаки, категорија етикети, белешки и многу повеќе за вашето домаќинство и канцеларија на организацијата.ВНИМАНИЕ : ве Молиме поврзување на печатач за вашиот телефон САМО преку Печатач Господар стан.PHOMEMO D30 ПОДАРОК КОМПЛЕТ ????Еден Phomemo D30 Преносни Етикета Создателот и 5 избрана етикета ленти во подарок кутија.Различни фонтови и икони се на располагање за да се постигне идеална ефекти.ПРЕНОСНИ & БЕЗЖИЧНА ????Конекција преку Bluetooth на вашиот i Phone или Андроид уред (за i OS 8.Тоа е една прекрасна и практичен подарок за вашите најблиски или себе си.УДОБЕН ЕТИКЕТА УРЕДУВАЊЕ ????Уредување на телефонот преку апликацијата "Печатење Господар", обезбедување на повеќе можности и потреби наспроти традиционалното тастатури.Поврзувањето преку Bluetooth Поставување на телефонот може да не работат поради различен телефон систем верзии.Чекор 3 Преглед, изберете го бројот на копии и да печати.На компактна големина се вклопува во вашата дланка и е лесно да се врши низ џебовите.

Спецификација

Избор на клиент