Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
YSI 601027 EcoSense DO200M Растворен Кислород/Температура Метар

YSI 601027 EcoSense DO200M Растворен Кислород/Температура Метар

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Ip-67 водоотпорен домување.Водоотпорен микро-usb приклучок за префрлување на податоците на pc.Има 250 групи податоци, не треба да се напише d податоци.Во реално време часовник за датум/време за печат на зачувани податоци.User-избор рекалибрација навремено обезбедува потсетникот за да го калибрирате.На DO200 M растворен кислород инструмент нуди брзо растворен кислород време на одговор во отпадната вода, површинска вода, и aquaculture апликации.Достапни сензори се ЕПА одобрен за отпадни води согласност известување на BOD, CBOD, и НАПРАВИ.Во однос на Eco Sense DO200 A, на DO200 M карактеристики проширена меморија и едноставен пренос на податоци со микро-USB порт.

Спецификација

Избор на клиент