Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
FCYIXIA 10X-20X-30X-40X Бинокуларна Стерео Микроскоп Осветлени Индустриски Микроскоп w/Окуларот за да се Види Поправка PCB Инспекција (Големина : 10X 30X и 40X)

FCYIXIA 10X-20X-30X-40X Бинокуларна Стерео Микроскоп Осветлени Индустриски Микроскоп w/Окуларот за да се Види Поправка

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

95"), 45 степен Inclined Stage : 60 mm Црни и Бели Реверзибилна Фаза Plate Rack и Крило Крупен Фокус Механизам Со Лизга Спојки и Напнатост Adjustment Net Тежина : 1.Тоа е совршен за испитување на растенија, камења, поштенски марки, монети, скапоцен камен, лемење поени, microelectronic компоненти или речиси секој три димензионални објекти.Тоа е соодветна за образовни цели во болници и училишта.Овој опсег е идеална алатка за часовници, jeweler, engraver, умира-творецот, philatelist, монета колектор, студентите, и др.Тоа е одлична за истражување на светот на површина детали и парична казна структури на различни материјали, како дрво, метал, лемење,phlx и камен.Тоа е совршен за испитување на растенија, камења, поштенски марки, монети, скапоцен камен, лемење поени, microelectronic компоненти или речиси секој три димензионални објекти.Тоа е одлична за истражување на светот на површина детали и парична казна структури на различни материјали, како дрво, метал, лемење,phlx и камен.Тоа доаѓа со првокласен квалитет и прифатлива цена.Овој стерео микроскоп е одличен инструмент за многу апликации.Specification Articulated Слободни Бинокуларна Head Diopter Прилагодување : +/-5dp Interpupillary Растојание : 55-75 mm (2.Овој стерео микроскоп е одличен инструмент за многу апликации.Тоа е соодветна за образовни цели во болници и училишта.Тоа може да се користи во геологијата, шумарство, археологија, земјоделството и биологија.

Спецификација

Избор на клиент